Grafika

Oświetlenie w domu

Oświetlenie ogólne - nazywane też podkładowym, powinno oświetlać jednolicie całe pomieszczenie gwarantując w nim dobrą widoczność. Lampy powinny dawać światło rozproszone czy odbite od powierzchni ścian a także sufitu. Niezwykle dobrze nadają się do tego żyrandole, plafoniery, lampy wiszące czy też halogeny zamocowane na linkach a także zawieszone na suficie.
Oświetlenie punktowe - umieszczane jest najczęściej w miejscach, w których wykonujemy różnego rodzaju czynności. Powinno być ono jasne, nie oślepiające a także skupione. W tym celu Niezwykle dobrze sprawdzą się lampy stojące, stołowe a także podłogowe. Dobrze żeby oprawy lamp umożliwiały ustawianie kierunku padania światła.
Dekoracyjne oświetlenie - czyli akcentujące, używane jest najczęściej do kreowania kompozycji wnętrza. Dzięki niemu można wydobyć barwę, strukturę powierzchni a także kształt obiektu. Często delikatne światło wykorzystywane jest do podświetlenia wnęk, kolumn, obrazów czy roślin. W stosowaniu światła dekoracyjnego ważne jest, żeby oświetlało cały przedmiot.

Dobrze zaplanowane oświetlenie w naszym mieszkaniu może wyeksponować najistotniejsze elementy, a zakryć przedmioty oraz miejsca mniej godne uwagi. Odpowiedni rodzaj światła, jego barwa, oprawa oraz umiejscowienie umożliwia stworzenie niepowtarzalnego klimatu oraz nastroju.
To w który sposób zostanie oświetlone nasze lokal zależy od potrzeb oraz naszego gustu. Trzeba zadbać, żeby w każdym domu były trzy rodzaje oświetlenia: ogólne, miejscowe oraz dekoracyjne.

W chwili wybory prawidłowej lampy do naszego mieszkania Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana. Najtrwalsze są lampy szklane oraz mosiężne. Natomiast mniej trwałe są wykonane z papieru – mogą ulec uszkodzeniu podczas odkurzania.
Istotne jest także natężenie światła. W miejscach, w jakich chcielibyśmy mieć silne światło, Warto powiesić lampę z odbłyśnikiem wzmacniającym światło. W innych miejscach możemy zdecydować się na lampy z przyciemnionego szkła lub z zabudowanym abażurem – na przykład z wikliny, tkaniny lub kolorowych szkiełek.
Wysokość na jakiej wisi nasza lampa najczęściej jest regulowana. Jednak do niewysokich mieszkań należy kupić plafon, który jest umieszczany przy suficie.

Dobierając prawidłowe oświetlenie mieszkania, Trzeba pamiętać o barwie i nasyceniu światła. Każde pomieszczenie, zależnie od pełnionej funkcji, wymaga innego rodzaju doświetlenia.
Oświetlenie łazienki powinno mieć barwę podobną do światła dziennego. Trzeba zadbać, żeby wokół lustra było ono jednolicie rozprowadzone. W tym pomieszczeniu Wyjątkowo dobrze sprawdzą się reflektorki halogenowe. W pomieszczeniach takich jak pokój dzienny albo sypialnia Trzeba zadbać żeby światło było ciepłe i podkreślało kolorystykę wnętrza.

Tagi: oświetlenie zewnętrzne, lampy stojące, oświetlenie dekoracyjne, lampy zewnętrzne, oświetlenie łazienkowe

Informacje w kategorii: Oferty dla biura i domu

Jak zaaranżować nasz ogród


Każdy właściciel ogrodu, bez względu na to jak duża jest jego powierzchnia, poświęca mu zazwyczaj sporo pracy. Jeżeli wiemy jak zaaranżować nasz..

Nowoczesny sprzęt biurowy


Praca w biurze, dla wielu ludzi jest prawdziwym marzeniem. Większość z nas, uważa bowiem, że jest to zajęcie lekkie, nie wymagające praktycznie..

Dodatki do kuchni i niezbędne akcesoria


Sekret udanej dekoracji mieszkania tkwi, bowiem przeważnie w najdrobniejszych szczegółach wystroju i trafnego wyboru dodatków i ozdobników. Kuchnia,..

Sortowanie odpadów


Segregacja odpadów jest coraz bardziej znane w naszym kraju. Nie chodzi już jedynie o optymalizację kosztów ale także ochronę środowiska. Większość..

Dobry i niedrogi sprzęt AGD


Być może uda nam się zachęcić Państwa do odwiedzenia strony Alda S.A., jednego z najbardziej popularnych na terenie Polski producentów AGD. Znajdziecie..

Zobacz także:

Aktualności RSS

Portal: Firmy kosmetyczne
Pielęgnacja twarzy: Farmona - seria Jantar
Pielęgnacja twarzy:
Medycyna: Lipoliza
Blog:
Pielęgnacja włosów:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem