Grafika

Sortowanie odpadów

Dzięki sortowaniu odpadów każdy z nas może przyczynić się do dbałości o środowisko, w którym żyjemy. Wcale nie musimy wytwarzać tak wielu odpadów i śmieci. Mniejsza ilość odpadków to mniejsza ilość wysypisk, zdrowsze środowisko, większa ilość nieskażonych łąk, lasów i rzek.

W naszych domach i na ulicach naszych miast właściwie na każdym kroku można zobaczyć kolorowy kosz uliczny, przeznaczony na odpady do recyklingu. Każdy kolor oznacza oddzielny rodzaj śmieci: biały kosz na szkło bezbarwne, kosz na szkło kolorowe, niebieski kosz na papier, żółty kosz na przedmioty plastikowe i z tworzywa sztuczne, czerwony kosz na przedmioty metalowe, brązowy kosz na odpady biodegradowalne.
Nie wszystkie odpady można wrzucić do standardowego kosza bądź do kolorowych kontenerów. Wśród kilku z nich, znajdują się także takie, które mogą być niebezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka. Niebezpiecznych śmieci nie powinniśmy wyrzucać do standardowych koszy na odpady tylko oddawać je do specjalnych punktów odbioru.

Segregacja odpadów jest coraz bardziej modne w Polsce. Nie chodzi już wyłącznie o optymalizację kwot ale także ochronę środowiska. Większość nieposortowanych odpadów wciąż trafia bowiem na wysypiska, których w kraju mamy ponad 1000. Szacuje się że na jedną osobę wychodzi 300 do 500 kg odpadów w ciągu roku co daje w sumie w skali kraju ponad 10 mln ton. To naprawdę duża ilość zaś góra odpadów z roku na rok coraz bardziej rośnie. Co za tym idzie, powierzchnie używane na wysypiska także się zwiększają.
Tymczasem sortowanie odpadów może znacząco obniżyć liczbę odpadów trafiających na wysypiska. Kosze do segregacji są ogólnodostępne więc wystarczy trochę dobrych chęci aby osiągnąć cel. Dzięki sortowaniu odpadów część rzeczy może być powtórnie użyta czy przetworzona. Z posegregowanych odpadów można odzyskać cenne surowce czy też wyprodukować z nich nowe rzeczy. To z kolei pomaga oszczędzać energię, pracę innych ludzi oraz surowce naturalne.

Słowa kluczowe: kosze na śmieci, kosze na odpadki, kosz na śmieci, sortowanie śmieci, kosze na odpady

Informacje w kategorii: Oferty dla biura i domu

Jak zaaranżować nasz ogród


Każdy właściciel ogrodu, bez względu na to jak duża jest jego powierzchnia, poświęca mu zazwyczaj sporo pracy. Jeżeli wiemy jak zaaranżować nasz..

Nowoczesny sprzęt biurowy


Praca w biurze, dla wielu ludzi jest prawdziwym marzeniem. Większość z nas, uważa bowiem, że jest to zajęcie lekkie, nie wymagające praktycznie..

Dodatki do kuchni i niezbędne akcesoria


Sekret udanej dekoracji mieszkania tkwi, bowiem przeważnie w najdrobniejszych szczegółach wystroju i trafnego wyboru dodatków i ozdobników. Kuchnia,..

Oświetlenie w domu


Dobrze zaplanowane oświetlenie w naszym mieszkaniu potrafi podkreślić najistotniejsze rzeczy, i zakryć obiekty a także miejsca mniej warte uwagi...

Dobry i niedrogi sprzęt AGD


Być może uda nam się zachęcić Państwa do odwiedzenia strony Alda S.A., jednego z najbardziej popularnych na terenie Polski producentów AGD. Znajdziecie..

Sprawdź również:

Wiadomości z sieci

Portal: Firmy kosmetyczne
Pielęgnacja twarzy: Farmona - seria Jantar
Pielęgnacja twarzy:
Medycyna: Lipoliza
Blog:
Pielęgnacja włosów:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem